ВИДЕО: Град со големина на јајце столчи делови од Уругвај

1 min read

Силно невреме со жесток град погоди делови од Уругвај во четвртокот, во сојузните држави Ривера и Рио Гранде до Сул, јавија локалните медиуми.

Во делови од Ривера градот имал големина на јајце и целосно го столчил земјоделскиот род, велат извештаите, додека снимките најдобро ја покажуваат силата на невремето.

Градот предизвикал штети на покриви од куќи и на автомобили, а нема информации за повредени луѓе.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Само да поминат изборите кај нас и кај вас и дијалогот ќе добие нова смисла, ни порача бугарскиот премиер

Следно

Заев од Виница: Им покажавме каде им е местото на тие што не делеа на важни и неважни – во минатото

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian