Славчо Попоски прогнозира: По сончевите денови, пак ниски температури и дождови, еве од кога!

1 min read

– Од денес, па сè до вторник нашата територија ќе биде под влијание на стабилна и сува воздушна маса која ќе условува сончево време со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

Наутро ќе биде релативно студено, и тоа поради ведрото време и минималните температури понекаде ќе се спуштат и до 0 степени, додека максималните дневни температури ќе бидат во пораст и ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 25 степени.

Според Попоски, нова промена на времето, зголемување на…

 

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Морничав крај на потрагата во Србија – пронајдени изгорените тела на тричленото семејство Ѓокиќ

Следно

486 нови случаи на ковид-19, седуммина пациенти починале во изминатиот ден

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian