Скопје, најчудниот град во светот?

1 min read

Нештата на кои сме навикнати не ги перцепираме на ист начин како тоа што го прават некои кои првпат се среќаваат со нив. 

Најчесто, тоа се туристите кои доаѓаат во нашиот главен град и во своите видео-блогови и инстаграм-објави го опишуваат Скопје на начин на кој ниеден скопјанец, ниту Македонец, не помислил дека е возможно.

За волја на вистината, често туристите доаѓаат „потковани“ со информации и факти поврзани со Македонија и Скопје. 

Како на главниот град гледа патувачкиот блогер Чејсинг Дејн, погледнете во следното видео:

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Список на симптоми: Лекари откриваат кои се најчестите знаци дека сте прележале ковид-19

Следно

Трамп бара судот да му го врати Твитер налогот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian