Приведен криминалец од Батинци, насилник познат на полицијата

1 min read

Полициски службеници од САЕ Тигар во координација со АНБ на 02.10.2021 во 01.40 часот во месноста Лавчани на територија на Велес го приведоа З.Н. (30) од с. Батинци кој се барал со потерница поради основано сомнение за повеќе сторени кривични дела, меѓу кои две „обид за убиство“.

Лицето ќе биде предадено на надлежното обвинителство.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Шилегов и се заблагодари на Данела Арсовска која ги потврди проектите реализирани од него (ВИДЕО)

Следно

Нов упад со рекордни 38 кинески авиони во тајванската зона за воздушна одбрана

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian