ФОТО | Ким Кардашијан и Канје Вест на вечера: Пријателски однос иако се сред развод

2 mins read

Ким Кардашијан и Канје Вест се пријателски во односите иако се наоѓаат сред бурен развод.

Двојката беше забележана заедно на вечера во ресторанот Нобу Малибу каде присуствуваа на вечера заедно со Трејси Ромулс, маркетинг директор на групацијата на брендови „KKW“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hayatdenhaq (@hayatdenhaq_)

На вечерата, каде биле придружувани од пријатели, Ким и Канје седеле еден до друг, а Канје ги водел разговорите и бил оној кој ја платил сметката.

Кардашијан беше облечена во виолетов костум и кафен мантил кои ги надополни со црни очила, додека Вест беше во целосно црн аутфит, спарен со црна капа, очила и сребрен ланец.

Вест двојката поминува низ турбулентна година откако Ким поднесе барање за развод на почетокот на оваа година по седум години брак.

„Поднесувањето барање за развод беше најтешката одлука за Ким отсекогаш. Таа го поднесе само заради тоа што имаа проблеми кои не можеа да ги решат. Сепак таа секогаш ќе го сака Канје“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Според историјата на гласините изминатава година, им беа потребни месеци додека да дојдат до оваа точка, а тежнеат кон средување на односите, согласување и пријателски односи во корист на четирите деца кои ги имаат заедно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikoś (@big_trapsta)

Барањето за развод го поднесе Ким во февруари оваа година, а скорешни гласини открија дека се работи за неверство од страна на Канје.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Феникс 2010 полета успешно, историска победа во Првата кошаркарска лига

Следно

Луѓето се сомневаат околу мојата пресуда, вели Саркози откако го казнија со една година затвор

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian