Славчо Попоски најавува: Радосни вести, доаѓаат прекрасни сончеви денови, еве од кога!

1 min read

– Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно и СВЕЖО со повремен локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен и од североисточен правец. Кон крајот на денов ќе има намалување на облачноста и стабилизирање на времето. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 14 до 20 степени, вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде претежно облачно со услови за слаб локален дожд, а ќе дува и слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец. Кон крајот на денов…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Тричковски најдобар стрелец во Кипар, нови два гола за АЕК Ларнака

Следно

ВИДЕО: Ирец заразен со ковид починал откако антиваксер го убедил да ја напушти болницата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian