Скопјанец погоден со дијабола од воздушна пушка

1 min read

На 30.09.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје, Б.М.(41) од Скопје пријавил дека на 27.09.2021 околу 23:45 часот, додека се движел со велосипед пред Олимписки базен на подрачје на Центар, почувствувал болка во рамото, по што во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ му укажале лекарска помош и од рамото му извадиле дијабола од воздушна пушка. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ПРИВРЕМЕН СООБРАЌАЕН РЕЖИМ НА ГРАДСКИТЕ УЛИЦИ ЗА ВРЕМЕ НА СКОПСКИОТ МАРАТОН 01.10.2021

Следно

Експериментален лек против ковид го намалува ризикот од смрт за 50 проценти

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian