Динамо Букурешт покажува интерес за Даниел Аврамовски

1 min read

Моментно во најсилната романска лига после 10 кола сезонава Динамо Букурешт не котира добро и се наоѓа на претпоследната 15 позиција со шест бодови.

Поради слабиот квалитет на екипата, нејзиниот тренер Мирчеа Редник е во потрага по нови и добри засилувања.

Како што известува романскиот медиум „GSP“ на листата желби на Динамо (Б) се наоѓа 26-годишниот играч за врска во нападот, Даниел Аврамовски.

Македонскиот фудбалер стана слободен агент после разделбата со турскиот клуб Кајсериспор во текот на минатиот месец.

Во текот на својата кариера беше дел уште од Вардар, Работнички, словенечката Олимпија, и српските Војводина, Црвена звезда и ОФК Београд.

Минатата натпреварувачка сезона имаше 24 настапи, со два постигнати голови и четири асистенции.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Вандали оштетиле бисти на поети во Струга, главата на Анте Поповски ја фрлиле во Охридското Езеро

Следно

Ќерката на Кејт Мос е инспирација: Зачекори на пистата со пумпа за дијабетес

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian