Вооружен напад во Чаир, се пукало од возило

1 min read

Шеесет и тригодишниот Џ.Љ. вчера во 21:45 часот  пријавил дека на подрачјето  на Чаир неколку лица, кои биле со возило, испукале неколку истрели во воздух од огнено оружје, по што физички го нападнале 36-годишниот М.Д.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | „Никогаш нема да поминам преку својата гордост“: Лила испрати силна порака и ја обои косата црна

Следно

Вториот највисок врв во Европа се смалил за еден метер

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian