ВИДЕО: Седумкатница се урна како кула од карти од лизгање на земјиште во Индија

1 min read

Силните дождови кои деновиве ја зафатија Индија предизвикаа лизгање на земјиштето во повеќе делови од земјата, а најголема штета имаше во северната држава Химахал Прадеш.

Индиските медиуми денеска пренесоа снимка на која се гледа уривањето на голема зграда изградена на стрмен рид во градот Шимла, која се претвори во пепел за само неколку секунди.

Според Судеш Кумар Мохта, претставник на државната агенција за справување со природни непогоди, никој не бил повреден, поради тоа што зградата била навреме евакуирана.

Властите наредија истрага околу изградбата на зградата, која при падот оштетила неколку околни објекти.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Среќен роденден Моника Белучи: Италијанска убавица за која годините се само бројка

Следно

Алачки: Берово ќе биде на светската карта на најатрактивни туристички дестинации

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian