ВИДЕО | Поплави во Италија: Пожарникари спасија две лица од потонат автомобил

1 min read

Италијански пожарникари спасиле двајца возачи од автомобил што бил речиси целосно потопен утрово во градот Форли.  

Италијанската противпожарна служба Вигили дел Фуоко објави видео на кое се гледа како пожарникарите во гумен чамец се приближуваат до возилата кои потонале во водата по големото невреме, пишува Јаху њуз.

Според локалните медиуми, возачите се пренесени на безбедно и нема повредени. 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бритни Спирс, конечно слободна: По долги 13 години судот го укина старателството

Следно

Маричиќ: Бојкотот не успеа, пописот е успешен

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian