ВИДЕО | Не смеете да го пропуштите: Најголемиот македонски инфлуенсер меѓу кучињата е фраерот Оги!

1 min read

Ogi The Champ или Шампионот Оги е единствениот македонски пес – инфлуенсер.

Тој има повеќе од 37 000 следбеници на социјалните мрежи. Одличен е во позирање пред апарат и камера.

Препознатлив е по црвената марама и фантастичниот стил. Западно-шкотскиот бел териер Оги е најдобриот другар на Дино Дамјановски со кого негува другарство веќе осум години….

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ogi The Champ (@ogithechamp)

Видеото погледнете го ТУКА.

Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Најсреќен ден во животот на МВП играчот на НБА лигата, Јокиќ стана татко

Следно

Група млади скопјани уапсени поради поседување на марихуана

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian