Среќен роденден Моника Белучи: Италијанска убавица за која годините се само бројка

1 min read

Италијанката Моника Белучи, која многумина ја паметат по улогите во филмовите „Malena“, „Apartman“ или „Matrix Reloaded“ е една од најубавите актерки во својата генерација, а својата импресивна кариера ја започна како модел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gonzalo Bonastre (@gonzalobonastre)

Несудената правничка е родена како Моника Ана Марија Белучи на 30 септември 1964 година и денес претставува олицетворение на класичната медитеранска убавина.

Иако често глуми фатални убавици, таа во едно нејзино интервју изјави дека во реалниот живот е сосема поинаква.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NEO-NOIR 🎥 (@neonoirfilm)

„Сакам да играм жени на екран со кои немам многу заеднички работи. Приватно, јас сум многу послаба и понесигурна од силните ликови што често ги играм“, изјави Моника.

Соодветните црти на лицето и сензуалната фигура се…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ЛШ: Опомена за Вардар 1961, Кил немоќен против Монпеље

Следно

ВИДЕО: Седумкатница се урна како кула од карти од лизгање на земјиште во Индија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian