Група млади скопјани уапсени поради поседување на марихуана

1 min read

На 29.09.2021 во 22.50 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Г.Д.(21), Ј.С.(18), М.П.(20) и 17 – годишник, сите од Скопје, затоа што при извршен претрес кај Г.Д. била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | Не смеете да го пропуштите: Најголемиот македонски инфлуенсер меѓу кучињата е фраерот Оги!

Следно

Заев: Не ме интересира кој пукаше во Чаир, секој да си одговара

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian