ВИДЕО: Лапсус кој ја насмеа соседна Србија, Меси дава голови за Партизан

1 min read

Во дербито на второто коло во Лигата на шампионите, ПСЖ со 2:0 го совлада Манчестер сити, а стрелец на вториот гол беше Лионел Меси кој според државната телевија во Србија, РТС „направи трансфер во Партизан“.

За време на утринските вести на РТС се случи лапсус на новинарката кој ја насмеа соседна Србија, но и регионот.

„ПСЖ го совлада Манчестер сити со 2:0 во блокбастер натпреварот од второто коло во Лигата на шампионите, а Лионел Меси го постигна првиот гол во дресот на Партизан“, рече водителката на утринскиот Дневник на РТС.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

454 нови случаи на ковид-19, пријавени се 9 починати лица

Следно

Џенифер Анистон желна за љубов: Мислам дека сум подготвена да се споделам себеси со некој друг

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian