ВИДЕО+ФОТО | Кралска премиера: Кејт Мидлтон заблеска на црвениот килим на премиерата на 007

2 mins read

Принцот од Велс, Војвотката од Корнвол и Војводата и Војвотката од Кембриџ се појавија заедно на премиерата на најновиот Џејмс Бонд филм „No Time To Die“ во „Royal Albert Hall“ во Лондон.

Во фантастично гламурозно издание, Кејт Мидлтон заблеска на црвениот килим во шампањ златен коктел фустан од британската дизајнерка Џени Пакам навезен со прозрачни и златни украсни детали, спарени со тркалезни златни обеки од „О’nitaa“ и беж потпетици од „Aquaruzza“.

„Изгледате навистина прекрасно“ ѝ рекол Даниел Крег, импресиониран од нејзиниот изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fiona Fairhurst (@fiona_fairhurst)

Камила носеше небесно син коктел фустан дизајн на Брус Олдфилд украсен со сребрени детали, кои ги спари со обетки од „Van Cleef & Arpels“. Посебен детал беше дијамантскиот брош на Принцезата Мари Луиз кој го носеше за прв пат.

Принцот Вилијам и Принцот Чарлс ја збогатија Бонд атмосферата облечени во црни смокинзи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal List (@the_royallist)

Ова беше ретко заедничко појавување на двете генерации наследници и кралски двојки на официјален настан, каде беа пречекани од Сер Кенет Олиса и се сретнаа со 007 ѕвездата Даниел Крег и продуцентите на филмот Мајкл Г Вилсон и Барбара Броколи.

Наследникот на тронот на британското кралство, Принцот Чарлс е патрон на Британскиот Институт за Филм, а неговиот син Вилијам е претседател на Британската Академија за Филм и Телевизиски Уметности (БАФТА).

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Попович повторно брилјира: Џинобили се врати во Сан Антонио бидејќи сопругата бараше да излезе од дома

Следно

ЈП Лајка информира за измената за пријави за бездомни кучиња

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian