Твитерџиите го распукаа Камиказа: Перо се утепа за Шилегов, толку беше!

1 min read

Кандидатот на Левица за градоначалник на град Скопје, Петар Георгиевски – Камиказа во вечерашната дебатна емисијата „24 анализа“, на прашањето за кој би гласал, доколку не бил кандидат, кажа дека би го доделил гласот за актуелниот градоначалник Петре Шилегов.

На оваа тема утрово пишуваат твитерџиите, тие велат дека Перо направил „Камиказа“ и дека со ова уште еднаш се потврдува дека политичката партија левица е продолжена рака на владејчката СДСМ.

Ги издвојуваме најинтересните твитови:

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Диета која спречува создавање камен во бубрегот: Што е дозволено, а што е забрането да јадете

Следно

Омцигт загрижен поради наводите дека ЦИА планирала елиминација на Асанж

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian