Трагичен настан во Германија: Девојче со денови се грижело за помладите сестри, мислеле дека мртвиот татко спие

1 min read

Четиригодишно девојче повеќе од три дена се грижело за помладите сестри откако нивниот татко неочекувано починал во нивниот дом, објави полицијата во градот Бургхаузен на југот од Германија.

Полицијата вели дека нивниот татко (35) починал од природна смрт на 14 септември во раните утрински часови.

Девојчињата, коишто биле на четири, три и двегодишна возраст, цело време мислеле дека таткото спие. Најстарата сестра ги хранела и се грижела за другите две, сѐ до моментот кога биле пронајдени.

Според весникот „Passauer Neue Presse“, нивната тетка ја открила ситуацијата дури на 17 септември, а моментално девојчињата се сместени кај неа.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Славчо Попоски прогнозира: Дождови, еве во кои периоди од денот!

Следно

Симовски: ДЗС нема побарано продолжување на Пописот, очекуваме дека ќе завршиме во законскиот рок

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian