Славчо Попоски прогнозира: Дождови, еве во кои периоди од денот!

1 min read

Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно и СВЕЖО, на повеќе места со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ а ќе има услови и за ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој особено долж Повардарието ќе засилува на интензитет. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 24 степени, вели метео прогнозерот Славчо Попоски. 

Во Скопје и околината времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во доцните попладневни и вечерни часови, како и во теко на ноќта. Температурата ќе се искачи до околу 24 степени.

Според Попоски, утре ќе се задржи претежно облачно и СВЕЖО време за овој период од годината со повремени врнежи од дожд. Локално, и тоа особено во западните предели врнежите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ, а ќе има услови и за ретка појава на грмежи. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 13 до 21 степен.

– Во петок се уште ќе има услови за…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бугарија ја усвои позицијата со која ќе настапи на самитот ЕУ-Балкан во Словенија

Следно

Трагичен настан во Германија: Девојче со денови се грижело за помладите сестри, мислеле дека мртвиот татко спие

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian