Пожар во пилана во селото Бигла

1 min read

Во делчевското село Бигла во тек е акција за гаснење на пожар кој избувнал во просториите на постоечката пилана Леска во близина на регионалниот пат Делчево – Бигла – Виница.

Екипи на Територијалната противпожарна единица од Делчево со неколку возила се на терен со цел пожарот целосно да го локализираат.

Пожарот е пријавен околу 18 часот, а случајот е пријавен и во делчевската полиција. Засега нема информации за причините за пожарот.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Путин му препорача на Ердоган да се вакцинира со Спутник

Следно

Ѓоковиќ донесе одлука, нема да игра на турнирот „Индијан Велс“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian