ЈП Лајка информира за измената за пријави за бездомни кучиња

1 min read

ЈП „Лајка“ ги информира граѓаните дека поради технички проблеми маил адресата [email protected] е вон функција.

Граѓаните кои сакаат да пријават повредено куче, напад од куче, бездомно куче без ушна маркица и слично истите треба да ги пријават на следниов маил: [email protected].

ЈП „Лајка“ ќе излезе на терен по пријава доколку истата е целосно пополнета.

Пријавите кои се без фотографии, точна локација и општина, како и без име и презиме на пријавителот, ќе се смета за непотполна и по истата нема да се постапи. Доколу сакате да пријавите каснување од куче потребно е на мејлот [email protected] да се приложи медицинска документација, како извештај со потпис и печат од специјалист не подоцна од 24 часа од каснувањето, велат од „Лајка“. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО+ФОТО | Кралска премиера: Кејт Мидлтон заблеска на црвениот килим на премиерата на 007

Следно

ВО НЕДЕЛА ЌЕ СЕ ТРЧА 17.СКОПСКИ МАРАТОН 29.09.2021

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian