Навреме изгаснат пожар во објект на Кеј „13 Ноември“

1 min read

На 28.09.2021 во 19.38 часот во СВР Скопје било пријавено дека на кеј „13 Ноември“ настанал пожар во помошна просторија. Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ХЕРА со реакција: Ние не сме организатори на извидничкиот настан Sex Scouts and Rock n Roll

Следно

Папата ја поздрави работата на младите климатски активисти

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian