На центарци, воздух ќе им се носи со хеликоптер, а ветер ќе се симулира преку андроид апликација?

1 min read

Во Центар и понатаму интензивно се гради, а масовната узурпација на јавната површина создава хаос во оваа општина. Зградите се градат блиску една до друга, а воздух се помалку. Веројатно во ваков простор тешко се пробива обично возило, а противпожарна служба тоа е речиси незамисливо. 

Твитерџиите пишуваа и коментираа на оваа тема. Сите сакаат да живеат во Центар и кој паметен купува стан во ваква околина прашуваат твитерџиите. Кој е вашиот став на оваа тема?

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Сообраќајот по влажни коловози, на граничните премини нема подолги задржувања

Следно

Авиокомпанијата „Јунајтед ерлајнс” отпушта речиси 600 невакцинирани работници

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian