Лајчак: Започнати се одделни преговори со претставници на Србија и на Косово

1 min read

Европската Унија започна преговори во Брисел со претставници на Србија и на Косово, со цел решавање на кризата во регионот, напиша на Твитер специјалниот претставник на ЕУ за Западен Балкан, Мирослав Лајчак.

– Утрово имав две одделни средби со главните преговарачи на Косово и на Србија за да ги разгледаме начините за решавање на тековната криза. Разговорите ќе траат во текот на целиот ден, напиша Лајчак.

 

 

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кривични пријави за тројца измамници од Скопје кои купувале возила без да ги платат

Следно

Обвинителство формира предмет за извидничкиот камп, деца се отпишуваат од „извидници“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian