До петок облачно со повремен дожд

1 min read

До петок ќе се задржи променливо време со повремен дожд, информира УХМР.

Утре, пообилни врнежи ќе има во западните делови каде повремено ќе бидат поројни и се очекува да наврнат до 20 л/м2.

Во петок претпладне ќе има повремен локален дожд со послаб интензитет, а од попладневните часови ќе настапи постепено стабилизирање на времето. Утринските температури ќе опаднат, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ескобар: Главен приоритет ни е намалување на тензиите на северот на Косово

Следно

Селекторот Милевски го објави списокот за октомвриските квалификации, Ракип ќе дебитира за репрезентацијата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian