ВИДЕО: Поранешен фудбалер на Фенербахче и Бешикташ полуде, уби едно и застрела четири лица

1 min read

Поранешниот фудбалер на турските гиганти Фенербахче и Бешикташ, Сезер Озтурк е уапсен од турската позиција за убиство на едно лице и се ранети уште четири лица, објавија турските медиуми.

Настанот се случил пред осум дена, а медиумите објавија доцна синоќа откако ја дознаа приказната за убиството.
Конфликтот настанал поради бизарна причина, се спречкал во сообраќаен метеж.

Умено, Сезер Остурк со својот автомобил сакал да ја помине улицата, а патот му го блокирале група луѓе кои во близина правеле забава. Прво дошло до вербална пресметка по што поранешниот фудбалер на Бешикташ и Фенербахче се вратил во своето возило, го земал пиштолот и почнал да пука кон групата при што убил едно, а ранил четири лица.
Утринава се појавија и првите снимки од грозоморното убиство.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Д-р Петличковски: Џабе ни е трета, кога некој се уште не примил прва доза

Следно

Комшиќ: Најавите на Додик за уривање на вооружените сили се кривично дело и бунт

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian