Суарез со гол во 97 минута испиша историја во Лигата на шампионите

1 min read

Атлетико славеше против Милан во второто коло од групната фаза на Лигата на шампионите со 1:2, а решавачкиот гол беше постигнат во седмата минута од судиското надополнување (90+7`).

ВАР досуди пенал за гостите од Мадрид, на судијата му беа потребни неколку минути за да се увери дека Калулу играше со рака во казнетиот простор.

Луис Суарез шутираше од белата точка и реализираше за победа на „јорганџиите“. Со тоа, уругвајскиот напаѓач испиша историја во ЛШ.

Тој го постигна најдоцниот победнички гол во историјата на елитното натпреварување. Ова е прв гол на Суарез на гости во Лигата на шампионите од 2015 година.

После две кола, Атлетико има четири бода, два помалку од водечкиот Ливерпул и три повеќе од Порто. Милан е без бодови.

ВИДЕО: Ајакс го надигра и Бешикташ, мируваа мрежите во Киев

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Кандидатите за градоначалник на Куманово ги соочија концептите за иднината на најголемата македонска општина

Следно

Локални избори 2021: Се очекува голема „борба“ за градот под Марковите Кули

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian