Сообраќајна несреќа во Скопје, повредено едно лице

1 min read

На 27.09.2021 во 06.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1523“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд фокус“, управувано од В.С.(56) од Скопје и патничко возило „фолксваген поло“, управувано од В.Т.(43) од Скопје, и двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил В.Т., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Скопје.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Не фрлајте ги остатоците од храна: Еве како можете мудро да ги искористете за вкусни оброци

Следно

Талибанците би можеле да се вооружаат со 150 нуклеарни боеви глави, предупредува поранешниот советник за безбедност на Трамп

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian