Скопјанка се обидела скришно да внесе дрога за брат ѝ во затвор

1 min read

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ј.Х.(34) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 27.02.2021, Затворската полиција од Казнено-поправната установа Затвор Идризово извршила преглед на пакет што го донела пријавената за нејзиниот брат – осуденик во затворот, при што биле пронајдени марихуана и таблети МДМА. нд/

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Во Република Српска наместо медицински, во ковид центрите користен индустриски кислород

Следно

„Шолцоматот“: Иделаниот наследник на Меркел

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian