Приведено лице од Скопје, по распишана централна потерница

1 min read

Во скопско Ајватовци вчера во 17.20 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги од ЕВР Кисела Вода го лишиле од слобода З.Ч.(46) од Скопје.

Како што денеска соопштија од МВР, за него била распишана централна потерница, поради сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, по член 215 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Што велат стручњаците: Дали може вакцината против ковид-19 и против грип да се прими во исто време?

Следно

Aндоновиќ: Последиците на Брегзит, пандемија и финансиите – го искомплицираа животот на денешницата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian