Пожарот во галијата кај Холидеј Ин (фото)

1 min read

Пожар избувна вечерва во првата галија што се наоѓа кај хотелот Холидеј Ин. По дојавата дека гори, набрзо интервенира противпожарна екипа, при што пожарот е локализиран и изгаснат.

Командантот на противпожарната единица во Скопје, Владимир Симоновски за МИА информира дека пожарот е изгаснат, и во моментов се чека на ЕВН да ја прекине електрична енергија.

На терен интервенираа две противпожарни возила и десет пожарникари.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО+РЕЦЕПТ | Шеф Бранко Попоски: Највкусниот домашен ајвар по рецепт на баба

Следно

Дете прегазено во Ајова, откако паднало од подвижна платформа на парада

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian