Експлозија во станбена зграда во Гетеборг, 25 лица повредени

1 min read

Околу 25 лица беа примени во болница по експлозија во станбена зграда во Гетеборг рано утрово, пренесува Ројтерс, повикувајќи се на шведскиот јавен сервис СР.

Полицијата соопшти дека отворила истрага, а засега нема осомничени.

Итните служби објавија дека евакуацијата на граѓаните е во тек и дека работат на гаснење на пожарот во зградата.

Засега не е познато што ја предизвикало експлозијата.

Извор: Ројтерс

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 28 септември: Поради проблемите на работното место имате намалена самодоверба

Следно

УТРИНСКИ БРИФИНГ | Дерала: Секоја година имаме избори, што претставува шок за системот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian