Дете прегазено во Ајова, откако паднало од подвижна платформа на парада

1 min read

Дванаесетгодишно момче од Ајова во петокот било убиено, откако паднало на парада, а потоа било го прегазено од возило.  

„Со голема тага ја споделувам објавата дека еден од нашите учениции, Кејг Мекдоналд, почина денес“, напиша во порака Jеј Лут, шеф на училишната област Вествуд, пренесува Ен -Би -Си њуз.  

Мекдоналд паднал од раскошна платформа која била во движење, а потоа возилото го прегазило. Тој бил однесен во болница, но починал. 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Пожарот во галијата кај Холидеј Ин (фото)

Следно

Али Ахмети и Теута Арифи: Ќе победиме во Тетово

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian