Уапсен скопјанец кој ограбил малолетник

1 min read

На 27.09.2021 во 00:15 часот во Градски парк на подрачје на Центар, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода О.А.(21) од Скопје поради сомнение дека на 26.09.2021 на подрачје на Карпош физички нападнал малолетник и му одзел мобилен телефон.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО+ФОТО | Викторија со разголени гради: „Måneskin“ настапија на „Global Live Citizen“ во Париз

Следно

Полска планира да ја продолжи вонредната состојба на границата со Белорусија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian