Симболичен почеток на Тимчо во Аеродром: 7 дрва засадени, за број 7 и 7 клучни проекти

1 min read

Кандидатот Тимчо Муцунски ја започна својата предизборна кампања за градоначалник на општина Аеродром:

„Денеска ја почнуваме кампањата од населба Лисиче каде што симболично засадивме седум дрвца.

Ќе работиме за чист, зелен и безбеден Аеродром.

Имаме политичка програма со 7 клучни цели, седум поглавја, кои што се гаранција дека со заокружување на бројот седум.

Аеродром ќе биде поинаква општина ќе работиме со многу енергија и многу ентузијазам, ќе допреме до секој еден од вас.

Нашата посветена работа ќе биде гаранција дека Аеродром ќе се претвори во најубавата општина во Република Македонија.„

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Синот на супермоделката Хелена Кристенсен уапсен: Нападнал девојка на паркинг

Следно

Дојава за можен напад над Руте, полицијата ја зајакнува безбедноста на премиерот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian