Приведени двајца измамници од Скопје

1 min read

Денеска (27.09.2021) од 09.15 до 10.20 часот на ул.„Виктор Иго” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим Потраги, по распишана потерница од Основен суд Скопје 1, ги лишиле од слобода Л.М.(69) и С.М.(70), двајцата од Скопје, за издржување казна затвор од две и една година за сторено кривично дело „измама“ по член 247 од Кривичниот законик.  

Тие ќе бидат предадени на казнено – поправна установа за издржување на казните. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Блејк Лајвли лансираше уникатни вкусови на безалкохолни пијалаци: Името на брендот крие емотивна посвета

Следно

Зошто Данела Арсовска има потреба од бодигарди?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian