Превртен камион го попречи текот на сообраќајот на булевар „Борис Трајковски“

1 min read

Превртен камион претпладнево предизвика застој во сообраќајот на булаварот „Борис Трајковски“, на потегот каде што извршуваат градежни работи за реконструкција.

На тој дел од потот што води од Драчево кон Охис, наизменично се пропуштаат возила во двата правца. Нема информации дали некој е поивреден.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Поранешен осуденик за убиства отвори „Соба на бес“ во Финска

Следно

Бурна атмосфера во ЦДУ по поразот на изборите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian