Никола Ристески е новото засилување за ФК Вардар

1 min read

Никола Ристески е нов играч на ФК Вардар, објавија официјална денеска од второлигашкиот клуб.

Ристески е роден е на 20 декември 1996 година и досега ги бранеше боите на ФК Ренова.

Потекнува од фудбалската академија на ФК Вардар со кој потпиша договорот на една година. Ќе го носи дресот со број 13.

Изминатиот викенд Вардар во рамките од петтото коло во Втората лига – Запад одигра нерешено 2:2 со Беса.

Моментно на табелата се наоѓа на шестата позиција со пет бодови, 10 помалку од водечкиот Силекс.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

„Свои на своето“: Решено станбеното прашање за припадниците на Армијата

Следно

ВИДЕО | Активистка гостувала во утринска емисија целосно гола

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian