Славчо Попоски прогнозира: По индиското лето, голема промена на времето и врнежи, еве кога

1 min read

Во останатиот дел од викендов, како и во понеделник времето ќе се задржи стабилно, суво и сончево со мала локална облачност. Температурите ќе бидат ВИСОКИ и над просекот за овој дел од годината и ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 32 степени, додека во Скопје максимумот на температурата ќе се искачи до околу 30 степени, вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

Потоа во текот на ноќта кон вторник ќе има услови за локална нестабилност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

– Во вторник во текот на денот, а особено попладнето…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Рама утре со Курти на Косово

Следно

Физичка пресметка помеѓу скопјани и кавадарчани, приведени десет лица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian