Скопјанец држел во заложништво девојка бидејќи не сакала да бидат во врска

1 min read

На 24.09.2021 полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.Ѓ.(22) од Скопје, постапувајќи по пријава на 25-годишна жителка на Скопје, според која Н.Ѓ., со кого од претходно се познавале, во периодот од 12.00 до 15.00 часот ја однел со своето возило и физички ја нападнал, не дозволувајќи ѝ да си замине доколку не бидат во врска.

Со него е извршен службен разговор, известен е Јавен обвинител и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе следува поднесок.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 26 септември: Не ви е лесно да донесете одлука

Следно

Отворени избирачките места во Германија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian