Приведен крадец од Скопје, фатен при извршување тешка кражба во аптека

1 min read

Ноќва (26.09.2021) во 00.15 часот на ул.„11 Октомври“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода А.Х.(25) од Скопје, кој бил затекнат од полициски службеници при извршување „тешка кражба“ во аптека.

Тој бил приведен во полициска станица и од него бил одземен предметот кој го употребил при извршување на делото. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Oсум бебиња починале од последици на задушување, компанијата повлекува три милиони перници од продажба

Следно

Лавров: Борел побара од Русија да се повлече од Африка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian