Лазаров и Нант го урнаа поранешниот европски шампион Монпеље

1 min read

Денеска во третото коло од најсилното француско првенство составот на Нант на домашен терен со 34:28 го совлада Монпеље.

Тоа е втора победа по ред за Нант за моментно седма позиција со четири бодови, два помалку од водечките ПСЖ и Ним, додека двократниот европски шампион Монпеље има три бодови на деветтото место.

Најефикасни во домашниот состав беа Ривера и Монар со по пет голови, во триумфот придонесе и македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров кој трипати се запиша во листата на стрелците.

На спротивната страна шест погодоци беа дело на Бос, а два помалку запиша Валиниус.

Во следното коло Нант на 2 октомври ќе му гостува на Екс кој пред три дена загуби од Шамбери.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО: Во Германската амбасада во Скопје се следат изборите во Германија, гости амбасадори и министри

Следно

Рама утре со Курти на Косово

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian