Физичка пресметка помеѓу скопјани и кавадарчани, приведени десет лица

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека денес во Полициската станица Кавадарци биле приведени десет лица, поради тоа што во 01.30 часот на ул.„Илинденска“ во Кавадарци учествувале во физичка пресметка, која настанала помеѓу А.Ц.(25), Д.В.(20), М.В.(21), М.М.(21), М.М.(21) и Г.Ј.(21), сите од Скопје, од една страна и И.Т.(20), Ф.А.(24), Ј.Н.(27) и Д.А.(26), сите од Кавадарци, од друга страна.

По целосно документирање на случајот ќе им бидат поднесени соодветни поднесоци, информираат од полицијата. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Славчо Попоски прогнозира: По индиското лето, голема промена на времето и врнежи, еве кога

Следно

Олаф Шолц: Гласачите покажаа дека сакаат да бидам идниот канцелар на Германија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian