Сончево и топло до 32 степена

1 min read

Времето утрово ќе биде студено, а во текот на денот  сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 11, а максималната ќе достигне од 25 до 32 степена.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 28 степени.

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека до понеделник ќе преовладува стабилно време со значително повисоки дневни температури.

Од вторник и во следните два дена времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Tатко си ги задавил своите три деца во Загреб, убиството го најавил на фејсбук

Следно

И Холивуд може да им позавиди: Мигранти од Африка измамиле италијански клуб за 800.000 евра

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian