Славчо Попоски прогнозира: Викендов – лето, есен и пак студови од…

1 min read

– За време на овој викенд нашата територија ќе се наоѓа под влијание на стабилна, сува и значително потопла воздушна маса од југ. Времето ќе биде претежно сончево и ЗНАЧИТЕЛНО ПОТОПЛО со слаб до умерен ветер од променлив правец, вели метео прогнозерот Славчо Попоски. 

МАКСИМАЛНИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ ПОВТОРНО ЌЕ БИДАТ НАД ПРОСЕКОТ ЗА ОВОЈ ДЕЛ ОД ГОДИНАТА И ЌЕ СЕ ИСКАЧУВААТ ВО ИНТЕРВАЛОТ ОД 25 ДО 32 СТЕПЕНИ. ВО СКОПЈЕ МАКСИМАЛНАТА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ВРЕМЕ НА ОВОЈ ВИКЕНД ЌЕ СЕ ИСКАЧИ ДО ОКОЛУ 28 СТЕПЕНИ.

Според Попоски, во понеделник времето…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Албанија: Хакери бараат 300.000 долари за да ја вратат архивата на националната ТВ

Следно

ВИДЕО: Дерби за мерак на „Џузепе Меаџа“ без победник, Интер и Аталанта ги поделија бодовите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian