„Кратки нозе“, прва епизода: Дезинформации за пожарот во Тетово, пописот и изборите

1 min read

„Кратки нозе“ е нова емисија на ЦИВИЛ Медиа, во која ги разоткриваме дезинформациите и лажните вести со неоспорни факти и аргументи.

Во првата епизода, зборуваме дезинформации за пожарот во Тетово и бројот на жртви во трагедијата, кој станаа предмет на сензационализам и „инфлација“ на бројки, а ќе зборуваме и за дезинформации за пописот, како и за изборите.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Финансиската директорка на Хуавеи ја напушти Канада

Следно

Со пресметката на МЗТ Скопје и Работнички во Суперкупот започнува новата сезона во мак баскетот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian