Косовскиот премиер свика итен состанок на Советот за безбедност

1 min read

Премиерот на Косово Албин Курти најави дека за вечерва ги повикал на состанок членовите на Советот за безбедност на земјата по случувањата на северот од Косово, објавува косовски Индекс онлајн.

Тема на состанокот ќе биде ситуацијата што настана на северот од Косово неделава по одлуката на владата на Курти за примена на реципроцитет со Србија за регистерските таблички на возилата.

Како што јавува порталот, пред неколку минути, лидерот на ЛДК понудил подготвеност за соработка со цел да се стабилизира ситуацијата на северот на Косово.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Историски ден, деби зачинето со гол на Даниел Малдини во дресот на Милан

Следно

ВИДЕО | Лара Иванова со видеоспот за песната „Душа“: Ова е новиот хит на есента!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian