ВИДЕО | Талибанци вежбаат со позната песна од „Пријатели“

1 min read

На социјалните мрежи се појави хит видео на кое Талибанците вежбаат во теретана, возат педалинки или автомобили во забавен парк со познатата песна од серијата „Пријатели“ во позадина.

Овие снимки од Талибанците кои работат на различни забавни активности се појавија откако Талибанците го освоија Авганистан и Кабул.

Тие беа инспирација за да се направи оваа компилација и да ги претвори снимките во „пријателско видео“..

Талибански војници беа снимени во луна парк, каде се возеа на рингишпил со пушки на социјалните мрежи, покрај интересното видео во теретана.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Додик бара повлекување од БиХ и носење закони за Република Српска.

Следно

Состанок на главните непријатели на Кина во Вашингтон

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian