ВИДЕО: Поплава во јужниот дел од Шпанија

1 min read

Обилниот дожд што падна вчера во делови од јужна Шпанија предизвика поројни поплави.

Според локалните медиуми, повикувајќи се на податоците на Андалузиската метеоролошка агенција, повеќе од еден метар дожд на метар квадратен паднал во делови од провинцијата Хуелва во период од 12 часа.

 

 

 

 

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Откриен случај на перење пари во општина Петровец

Следно

Мицкоски: На диво е направена модуларната болница, на диво е пуштена во употреба и 14 луѓе живи гореа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian