ВИДЕО: Њокас го постигна четвртиот најубав гол на колото во Лигата на шампионите

1 min read

Кевин Њокас имаше фантастично деби пред навивачите на Вардар во Лигата на шампионите постигнувајќи осум гола во победата на „црвено-црните“ од 35:27 над Мешков Брест.

Со играта против Мешков, Кевин Њокас покажа дека заминувањето на Едуардо Гурбиндо нема да се почувствува на играта на Вардар, а за тоа колку беше добар Французинот, најдобро покажува податокот дека имаше стоотстотен учинок, осумте гола ги постигна од осум шута.

Токму еден од неговите голови се најде во изборот на ЕХФ за пет најубави голови во второто коло.
Најубавите голови во второто коло меѓу кои е и тој на Њокас може да ги последнете на следниот ЛИНК.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Сончев викенд: Следните денови со значително повисоки дневни температури

Следно

Српски политичар изврши самоубиство: Си пресудил пред децата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian